Kontrast
  • English

  • Projektowanie i wdrażanie innowacyjnych systemów informatycznych wspierających

    Co udało nam się stworzyć?
    NAWIKUS: narzędzie podnoszące jakość świadczenia usług społecznych
    Co to jest?
    Generator Wniosków wraz z systemem i metodą oceny oraz monitorowania jakości usług społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe na zlecenie Gminy. Działa w Urzędzie Miasta Krakowa i podległych mu jednostkach.
    Jakie korzyści daje NAWIKUS?
    • systematyczny monitoring efektywności ekonomicznej i społecznej oraz jakości zlecanych usług społecznych
    • zwiększenie transparentności współpracy przy zlecaniu zadań publicznych,
    • możliwość porównywania podmiotów wykonujących usługi
    • dostępność – narzędzie może być stosowane przez samorządy na terenie całego kraju.
    Narzędzie można wdrożyć na terenie każdej gminy – albo cały system wraz z narzędziem analitycznym lub wykorzystać narzędzie w wersji modułowej – sam system informatyczny wraz z generatorem wniosków lub samo narzędzie badania jakości usług.
    Fundacja GAP, jako twórca narzędzia może prowadzić szkolenia, obsługę, czy realizować proces dostosowania do specyfiki danej jednostki.
    Narzędzie powstało w ramach projektu „PI NAWIKUS – innowacyjna metoda monitoringu kontraktowanych usług społecznych”, który miał na celu opracowanie i wdrożenie innowacyjnego narzędzia do kontraktowania usług społecznych.

    Program informatyczny, który skutecznie usprawnia prace związane z rozliczaniem, kontrolą i sprawozdawczością projektów m.in. projektów finansowanych ze środków europejskich.
    Program jest na tyle elastyczny, że można go wykorzystywać do projektów: szkoleniowych, wdrożeniowych, finansowych i innych.
    Obecne wykorzystanie:
    MFES => rozliczanie projektów finansowych.
    konsorcjum MOWES => prowadzenie kontroli, monitoringu i sprawozdawczości realizowanych projektów.Do naszych działań należało m.in.:

    • Wdrażanie mechanizmów współpracy finansowej jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w Polsce,
    • Tworzenie mechanizmów współpracy finansowej jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi – doświadczenia z wdrożeń,
    • Budowanie Partnerstwa – współpraca międzysektorowa w realizacji celów społecznych.

    Doświadczenie:

    • Ekspertyza dotycząca efektywności współpracy polskich jednostek samorządu terytorialnego w ramach międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych – Ministerstwo Spraw Zagranicznych
    • Wsparcie wdrożenia pożyczek dla NGO, dotacji inwestycyjnej i małych grantów; przygotowanie analizy jakości współpracy JST i NGO – Urząd Miejski w Starym Sączu
    • Wsparcie wdrożenia inicjatywy lokalnej, instrumentu pożyczek dla NGO oraz budżetu obywatelskiego – Urząd Gminy Rajcza
    • Wsparcie wdrożenia trybu małych zleceń, instrumentu dotacji inwestycyjnej dla NGO, regrantingu oraz inicjatywy lokalnej; Opracowanie metod komunikacji społecznej wypracowanych instrumentów – Urząd Gminy Zaleszany

    GAP Community

    Społeczność GAP tworzą pracownicy i studenci Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej UEK oraz pracownicy jednostek zewnętrznych, dzięki którym nasza działalność jest tak różnorodna.

    Jesteśmy społecznością ludzi otwartych na świat. Łączy nas nie tylko miejsce pracy, ale prawdziwa pasja i zaangażowanie. Każdy z nas jest ekspertem w swojej dziedzinie, a naszą postawę można streścić w trzech słowach – wiedza, rozwój, zmiana społeczna.

    Zapraszamy do kontaktu!

    Publikacje

    Nasi pracownicy wydali
    Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej

    Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
    ul. Rakowicka 27,
    31-510 Kraków

    Dziekanat:
    Budynek Główny
    II piętro, pok. 207 i 209
    12 293 59 23
    gap@uek.krakow.pl

    Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej

    Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
    ul. Rakowicka 27,
    31-510 Kraków

    Dziekanat:
    Budynek Główny
    II piętro, pok. 207 i 209
    12 293 59 23
    gap@uek.krakow.pl