Kontrast
  • English
  • Wykład inaugurujący 12. edycję studiów podyplomowych Akademia Dziedzictwa

    2017-10-06 •

    Wykład  prof. Ewy Chojeckiej zainauguruje dwunastą edycję studiów podyplomowych Akademia Dziedzictwa. Wykład dotyczyć będzie wystawy „Reformacja w Europie Środkowej i Wschodniej”, która czynna jest obecnie w Muzeum Historycznym Zamek książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej (a od połowy października prezentowana będzie na Uniwersytecie Warszawskim).
    Podzielona na dwanaście odsłon ekspozycja  przedstawia 500-letnie dzieje idei reformacyjnych od Bałtyku po Siedmiogród. Pokazuje przemiany tych idei, ich skutki kulturowe, a także polityczne. Poddaje pod rozwagę to, co z dawnej myśli reformacyjnej przetrwało i to, jak w poszczególnych krajach i regionach pojmowana jest ona dzisiaj w aspekcie teologicznym, edukacyjno-kulturowym, a także z perspektywy organizacji władzy. Pamięć tych spraw okazuje się bardzo zróżnicowana.

    ***

    AKADEMIA DZIEDZICTWA

    Adresatami studiów są pracownicy administracji publicznej, służby ochrony zabytków, nauczyciele, muzealnicy, pracownicy placówek kulturalnych oraz organizatorzy turystyki kulturowej. Uczestnicząc w wykładach i seminariach obejmujących zagadnienia ekonomiczne, prawne i społeczne, które tworzą podstawy nowoczesnej filozofii ochrony dziedzictwa, słuchacze przechodzą szkolenie w zakresie nowoczesnych metod ochrony dziedzictwa kulturowego i zarządzania jego zasobami. Uzupełnieniem i dużym atutem programu są warsztaty terenowe przy obiektach zabytkowych, tygodniowy obóz naukowy i końcowy objazd studyjny (koszt jest wliczony w opłatę za studia!). Dla każdego studenta jest to znakomita okazja do skonfrontowania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów z realiami.

    Więcej informacji na stronie MCK.

    dr Michał Wiśniewski – Kierownik Ośrodka Edukacji Akademia Dziedzictwa 12 42-42-820

     

    Partner projektu: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy