Kontrast
 • English

 • Nabór do piątej edycji programu stypendialnego BONA FIDE

  To już piąta edycja programu stypendialnego dla uzdolnionych studentów, którzy podjęli naukę za granicą. Program Bona Fide daje szansę na uzyskanie nawet do 200 tysięcy złotych​ stypendium. Wnioski można składać od 21 marca do 8 kwietnia 2022 r.

  Tegorocznymi partnerami programu są Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Empiria i Wiedza (BGK). Do aplikowania o stypendium zapraszamy polskich studentów, wybierających się na studia II lub III stopnia, na kierunkach: administracja publiczna, zarządzanie w sektorze publicznym, ekonomia, stosunki międzynarodowe, politologia, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, energetyka, odnawialne źródła energii lub kierunki pokrewne. Wymienione kierunki muszą być prowadzone na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska).

  W tej edycji listę poszerzamy o uczelnie z pierwszej 10 Światowego rankingu przedmiotów akademickich za rok 2021 (Global Ranking of Academic Subjects 2021) dla kierunków ekonomia, finanse, prawo, nauki polityczne. Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie się stypendysty do podjęcia pracy w Polsce, w jednej ze spółek z udziałem Skarbu Państwa lub w administracji publicznej.

  Nabór do programu składa się z dwóch etapów. W pierwszym, kandydaci przesyłają wypełniony komplet dokumentów. Następnie osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zapraszane zostają na rozmowy indywidualne. Na ich podstawie zostaną wyłonieni stypendyści programu.

  Regulamin i formularz stypendialny