Kontrast
  • English

  • Celem specjalizacji jest wyposażenie studentów wiedzę na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, ze szczególnym uwzględnieniem dużych miast, które silnie oddziałują na przestrzeń wokół siebie. Podczas zajęć przyswoicie wiedzę i opanujecie kompetencje pozwalające na profesjonalne wykonywanie zadań publicznych w każdym rodzaju podmiotu lokalnego oraz na uczynienie Was świadomymi swoich praw, aktywnymi obywatelami, dla których współpraca z samorządem nie będzie kryła żadnych tajemnic.

    Profil został przygotowany z myślą o tych, którzy chcieliby zmieniać rzeczywistość wokół siebie, działać na rzecz swojej dzielnicy, wsi, gminy, miasta, w sferze publicznej lub sektorze pozarządowym i wiedzą, że chcą mieć wpływ na bieg spraw w swoim samorządzie.

    Absolwent to ekonomista przygotowany do pracy w zespole, jak i działań indywidualnych na rzecz społeczności lokalnej. Jest dobrze zorientowany w problematyce administracji samorządowej zarówno od strony teoretycznej (prawa, finansów, zarządzania), jak i realiów funkcjonowania JST (zadań samorządu, roli, zadań i obowiązków członków organów JST, tj. radnych (dzielnicowych, gminnych) i wójta, burmistrza, prezydenta).

    Gdzie mogę pracować po tej specjalizacji?

    • jednostki samorządu terytorialnego,
    • spółki komunalne,
    • rada dzielnicy/miasta,
    • organizacje pozarządowe (w roli lidera społeczności lokalnych, aktywisty).

    Dlaczego to ważne i atrakcyjne?
    Siłą samorządów jest profesjonalizm ich pracowników oraz świadomość i aktywność ich obywateli, których głos ma coraz większy wpływ na rozwój miast.