Kontrast
 • English

 • dr hab. Piotr Augustyniak, prof. UEK

  telefon:
  (+48) 12 293 75 72
  konsultacje:
  miejsce:
  ul. Rakowicka 16, pok. 44c
  dokumenty:
  Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, studia filozoficzne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2011-2012 stypendysta Republiki Austriackiej na Uniwersytecie Wiedeńskim.  
  Specjalizuje się w problematyce z pogranicza filozofii człowieka, metafizyki, filozofii religii i teorii nowoczesności.  Autor książek o filozofii Nietzschego, Heideggera, Lutra, Mistrza Eckharta i Platona: „Inna boskość. Mistrz Eckhart, Zaratustra i przezwyciężenie metafizyki” (2009); „Istnienie jest bogiem, ja jestem grzechem. Rozprawa o teologii niemieckiej, Mistrzu Eckharcie, Lutrze, wolnych duchach i boskiej woli” (2013); „Homo polacus. Eseje o polskiej duszy” (2015), „Aporetyczna nieśmiertelność. Esej o Fedonie, śmierci i nowoczesnym podmiocie” (2016); „Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego” (2017). 
  Członek redakcji „Przeglądu politycznego” oraz zespołu redakcyjnego „Liberte”.  W Teatrze w Krakowie im. J. Słowackiego prowadzi cykl spotkań teatralno-filozoficznych „Sztuka myślenia”.